A tegnapi Sárga Mágneses Mag nap után, amely kijelölte a hullámvarázs fő célját – a tudatos fókuszálást és a szándékmagok elültetését – ma szembesülünk az első jelentős kihívással. A Lunáris tónus mindig fényt derít azokra a területekre, ahol feszültség vagy ellenállás mutatkozik céljaink megvalósítása során. Ma különösen érzékenyek lehetünk a testünk jelzéseire és az ösztöneinkre, figyeljünk és hallgassunk rájuk.
Vörös: Elindít, feltüzel, cselekvésre késztet, új irányokat szab.
Lunáris tónus: Polaritás, dualitás, rezonancia, visszhang. A kihívások, ellentétek kiegyenlítése.
Kígyó: Az Életerő ereje. Kreativitás, test-tudatosság, szenvedély, ösztönös megérzések.
A Sárga Mag hullámvarázs második napjaként a mai energia a növekedés és a potenciál kibontakozásának útján egyfajta „szűrőként” működik. A Mag célja a kiteljesedés, de ehhez elengedhetetlen, hogy felismerd: mi az, ami valóban táplál, és mi az, ami akadályoz a fejlődésben. A Kígyó árnyékában gyakoriak az előre megjósolható döntések, melyek a megszokásokon és biztonságon alapulnak, mellőzve az intuitív bölcsességet; valamint a testre és érzéki vágyakra épülő túlzott önbizalom. Ezeken a napokon fontos, hogy figyeljünk a gyomorból érkező megérzéseinkre és eszerint cselekedjünk.
Az elmúlt napok eseményei során olyan új képességekre, készségekre leltünk rá önmagunkba, melyek megérettek a kibontakoztatásra és vétek lenne elmenni mellettük. A mai nap kimozdít, felráz és elindít bennünket egy úton, hogy megvalósíthassuk önmagunkat. A Kígyó szenvedélyességével és életigenlésével újra áramlásba hozhatjuk az elakadt, blokkolt helyzeteket, lendületet ad fáradt testnek és léleknek. Vizsgáljuk meg, hogy életünk mely területe az, ahol a megszokás és rutin vette át az irányítást, ahol szinte csak üveges tekintettel tekerjük mókuskerekünket. Állítsuk meg picit, hogy újra indíthassuk rendszereinket, felvértezve a Kígyó ajándékaival. Akármit is csinálunk ma, csempésszünk bele egy kis spontaneitást, csipetnyi szenvedélyt, lelkesedést.
Mantra:
Polarizálok, hogy túléljek
Vonzva az ösztönt
Lepecsételem az életerő tárházát
A kihívás lunáris tónusával
Engem a navigáció ereje vezet utamon
- Tónus:
Vedd észre a korlátokat, hogy átöleld őket, és túljuss rajtuk.
Mudra:
A tenyerek a hasnál összeérnek, majd a karok kígyószerű mozgással egymásba fonódnak a csakrákon keresztül a fej tetejéig, itt a tenyerek újból összetapadnak.
Meditáció:
„Én vagyok a szent tűz kovaköve és gyújtósa.”
Megerősítés:
„Örömmel kapcsolódok rá a testemben rejtező bölcsességre és tapasztalom meg életerejét.”
A Rezonáns Mag évünk 11 hónapjához érkeztünk, melyet a Mágneses Mag minősége kódol. A Sárga Mag hullámvarázs és hónap időszaka az érés, a megértés és a belső igazságok felismerésének folyamata. Most különösen fontos, hogy figyeljünk arra, mit „ültetünk el” gondolatainkban, érzéseinkben és cselekedeteinkben, mert ezek a magok határozzák meg a következő napok fejlődését.
A Kék Kozmikus Éjszaka napja a Kék Majom hullámvarázsának lezárása – egy csendes, mégis mélyen átalakító állapot, ahol az eddigi tapasztalatok esszenciává tisztulnak bennünk. Ez a 13-as, kozmikus tónusú minőség a kiteljesedésről, az időtlenségről és az elengedésről szól. Itt már nem a cselekvésen van a hangsúly, hanem azon, hogy megengedjük: mindaz, amit átéltünk, beépüljön és belső bölcsességgé váljon.
A mai nap energiája a Fehér Kristályos Szél, amely a kommunikáció, az igazság és a szellem tiszta áramlását hozza el számunkra. Ez a nap a Kék Majom hullámvarázsának tizenkettedik lépcsője, ahol a játékosság és a varázslat tapasztalatai közösségi szinten rendeződnek, és értelmet nyernek.
A Kék Majom hullámvarázs 11 napja a felszabadításról, az elengedésről és a tiszta életenergia áramoltatásáról szól. Minden hullámvarázs 11 napja, az adott hullám jegyének kihívás energiáit képviseli, ezzel is elősegítve a feladatokról való leválást, hogy elkezdődhessen a téma beintegrálása. A Sárkány energia az élet kezdetéhez, az ősanyához és a táplálás tiszta forrásához kapcsolódik, megadva azt a biztonságos teret, melyben elengedhetünk ás átadhatjuk magunkat a változásnak.
A MAG nap sorozatunk utolsó napját a Sárga Planetáris Nap energiái ragyogják át. Az elmúlt 20 napban végig vettünk az összes szoláris jegyet, megtapasztalhattuk tiszta, valós energiájukat. Többé váltunk, tanultunk, hol finom simításokkal, hol kicsit a prés által, de változtunk, átalakultunk. A születés, Ősanyai minőségével kezdtük, és most az életerős Ősapai minőséggel zárjuk a sort. A Tzolkin középső és legerősebb Sorspalotájából (2026.03.24-2026.05.14), a Lángolás Kék Nyugati Palotájából még 16 nap hátra van, de ezek az energiák már sokkal finomabb, amolyan levezető energiákat hoznak.
A Kék Majom hullámvarázs utolsó hajrájában a Szoláris Vihar adja meg nekünk a végső lendületet. A Vihar, gyakran hoz váratlan helyzeteket vagy belső feszültséget – ezek azonban nem akadályok, hanem katalizátorok. Minden, ami most felkavarodik, azért jelenik meg, hogy megtisztuljon és új formát öltsön. Mindehhez ma a Szoláris tónus társul, mely a cselekvést, a megvalósítást és a szándék beteljesítését hozza el számunkra. Az utolsó-előtti MAG napunkon, a Szoláris Vihar söpör végig, hogy magával ragadjon minden még itt ragadt sallangot, amire már nem lesz szükségünk. Ha úgy tetszik a mai nap a megtisztulás és megújulás napja.